تبلیغات
بازی - بازی Assassins Creed 2
بازی

بازی Assassins Creed 2

پنجشنبه 12 اسفند 1389

بعد از مدت ها انتظارنسخه کامپیوتر  Assassin’s Creed II  برای بازی خورهای ایرانی آماده شد. فروشگاه ای شاب این بازی را در اختیار شما قرار می دهد.

عرضه بازی Assassins Creed یک موفقیت تجاری بزرگ بود  نسخه ۱ این بازی نظر منتقدان و سایتهای مختلف بازی را بخود جلب کرد.برای هر فردی که تا قبل از این ادعا میکرد که  Free-Running زشت و بی هیجان است طرفداری عصبانی وجود داشت که بازی Assassins Creed را به رخ او بکشد در این شرایط شرکت Ubisoft باید این سوال را از خود میپرسید که برای ادامه ای موفق  این سری چه کاری باید انجام دهد. اشتباهات کوچکی در نسخه قبلی بازی وجود داشت و شرکت یوبی سافت باید در صدد رفع آنها بر میامد. با این وجود شرکت یوبی سافت تصمیم گرفت ببجای اینکه گیم پلی بازی را بکلی عوض کند آن را به قول معروف تصفیه کند تا تجربه ای بسیار لذتبخشتر از نسخه اول را برای بازی کنندگان به ارمغان بیاورد.

assassins-creed-2-logo1-450x253

ماجراهای این نسخه از بازی دقیقا بس از پایان نسخه اول شروع میشوند. در نسخه اول بازی دیدیم که افرادی که در اصل Templar های نسل جدید هستند از دستگاهی به نام Animus بر روی فردی به نام Desmond استفاده کردند تا با استفاده از آن بتوانند به حافظه اجداد او پی ببرند.
در نسخه اول این بازی دستگاه به خاطرات Altair یکی از افراد فرقه حشاشین در سال ۱۱۹۱ میرود. Altair و دیگر افراد گروه در پی یافتن قطعه ای از بهشت(وسیله ای که با ایجاد وهم در افراد آنها را به اطاعت وا میداشت) بودند. این وسیله دلیل دزدیده شدن Desmond توسط Abstergo و استفاده از دستگاه برای پیدا کردن مکان این وسیله بود.

بنظر داستان پیچیده ای میاد و باید بگم که داستان در نسخه جدید پیچیده تر هم میشود. آنجا که Lucy Stillman یکی از اعضای گروه Abstergo  به Desmond کمک میکند تا از آن مجتمع فرار کند و او را به پایگاه مخفی دیگری میبرد که البته دستگاه Animus دیگری در آن وجود دارد.
ایندفعه Desmond خاطرات یکی دیگر از اجدادش یعنی Ezio Auditore da Firenze را بیاد میاورد, مرد جوان ایتالیایی که در پی انتقام از فردی است که به او  و خانوداه اش خیانت کرده است. داستان این نسخه در سال ۱۴۷۶ اتفاق میافتد تقریبا ۳۰۰ سال پس از اتفاقات نسخه اول.
Ezio در ابتدای بازی فردی نرمخو و تازه کار و ناکارآمد است اما اتفاقاتی که در بازی میافتد او را تبدیل به قاتلی خونین,خطرناک و البته مخفی میکند.

مانند نسخه ۱ این بازی, Assassins creed 2 در شهرهای بزرگ و پرجمعیت و شهرکهای اطراف اتفاق میافتد و البته این بار بازدیدی از شهرهای جدید مانند Venice با قایقهای معروفش ,Florence,Romagn و Tuscany خواهید داشت. جزییات تمام این شهرها بطور کامل در بازی قرار داده شده است و بجرات میتوان گفت که حتی از نمونه واقعیشان هم زیباتر طراحی شده اند.
با گردش در شهر صدها تن از مردم را میبینید که هریک به کار خود مشغول هستند,نگهبانها مشغول گشت زنی در خیابانها و پشت بامها هستند و از همه مهمتر در هر منطقه کاری برای انجام دادن است.ماموریتهای داستانی زیادی در بازی گنجانده شده است البته این ماموریتها تنها بخشی از بازی هستند.
باید گفت که Ezio از Altair بسیار چابکتر است که باعث میشود با سرعت بیشتری از برجهای بلند شهرها بالا برود. بالا رفتن از هرکدام از برجهای مشخص شده(View Point) باعث آشکار شدن قسمتی از نقشه و به طبع آن ماموریتهای جدید میشود

یکی از نقاط منفی نسخه اول بازی این بود که شما در طول بازی این حس را داشتید که مرتب دارید ماموریتها و کارهای تکراری را انجام میدهید. به عنوان Altair شما پس از ورود به هر شهر به دفتر گروه حشاسین میرفتید تا نکاتی در مورد قاتل بدست بیاورید. پس از آن به برجها میرفتید تا ماموریتهای بازی مشخص شوند و چند بازجویی و ماموریت تکراری را انجام میدادید تا اطلاعات کافی برای قتل هدف مورد نطر را بدست میاوردید. اگر بخواهیم رو راست باشیم باید بگیم که این بازجوییها اصلا جالب نبودند و جای تعجبی نداشت که در این نسخه سیستم بازجویی بطور کامل از بازی حذف شده است. البته در این نسخه از ماموریتهای قبلی مثل کتک زدن مردم یا انجام ماموریت بعنوان پیک قرار دارند. چند ماموریت جدید دیگر مثل مسابقات و ترور کردن بعضی افراد در بازی گنجانده شده است که البته همه این ماموریتها اختیاری هستند و مثل نسخه قبل اجباری در انجام آنها نیست ولی با انجام دادن آنها پول نصیبتان میشود.
در این بین ماموریتهای ترور کردن افراد اصلی در بازی بسیار سرگرم کننده تر از نسخه قبلی هستند و حسی که برای انجام هدفتان در بازی به شما القا میشود بسیار بیشتر از نسخه قبلی است.

جدا از این تغییرات, تغییرات زیاد دیگری هم در بازی انجام گرفته بطور مثال: مکانیزمهای مختلف گیم پلی نسخه اول بهبود یافته و در بعضی موارد بطور کامل تغییر کرده اند و مکانیزمهای جدید دیگری هم به گیم پلی بازی اضافه شده است.
مثلا قابلیت Blending که به شما اجازه مخفی شدن در بین مردم را میدهد در حالی که در حرکت هستید بهبود یافته است که در این نسخه شما میتوانید بین هر گروه کوچکی از مردم مخفی شده و از دست نگهبانها فرار کنید.
گروههای مختلفی در بازی قرار داده شده اند که در عوض پرداخت پول سرویسهایی را به شما ارائه میدهند و این افراد مثلا حواس گاردها را پرت میکنند یا بطور کامل پوشش حرکتی برای شما میشوند تا به راحتی به هدف خود نزدیک شوید. البته شما میتوانید با گروههای متحرک دیگر بدون پرداخت پول حرکت کنید ولی تا رسیدن به هدف باید چند بار با گروههای مختلفی حرکت کنید ولی در مواقعی که راه ورود به مکانی بطور کامل بسته شده است و راه ورود دیگری نیست شما میتوانید با پرداخت پول به یک گروه دزد آنها را وادار به دستبرد زدن بکنید در این هنگام گاردها  پستهای خود را رها کرده و به دنبال دزد میدوند و راه برای نفوذ شما باز میشود.

در بازی میتوانید بعضی شیطنتها را هم انجام دهید. مثلا دستبرد زدن به مردم. البته این دفعه دستبرد زدن به عنوان ماموریتی در بازی گنجانده نشده است  ولی مواقعی که پشت سر کسی حرکت میکنید بد نیست که سری به جیب او بزنید. بالا رفتن از پشت بامها یا کشتن مردم باعث میشود که شناخته شده و لو بروید و اگر به اندازه کافی کارهایی از این قبیل انجام دهید  نگهبانهای موجود در شهرها در صورت مشاهده شما بدنبال شما میایند.
شما میتوانید با فرار کردن از دست آنها و قایم شدن در مکانی به تعقیب آنها خاتمه دهید(البته ایندفعه گاردها در پیدا کردن شما سرسختتر شده اند) اما درجه شناسایی شما در حد بالا خود باقی میماند و این درجه فقط با انجام دادن بعضی کارها کاهش میابد. مثلا رشوه دادن به سخنگوهای شهر, کشتن بعضی افراد رسمی در شهر, پاره کردن پوسترهای روی دیوار(Wanted Posters). این سیستم جدید بسیار واقعی تر از سیستم قبلی است که گاردها بعد از چند ثانیه کلا بیخیال قضیه میشدند و شما را فراموش میکردند و این سیستم طوری در بازی قرار داده شده است که علارغم سادگی, بسیار لذت بخش و سرگرم کننده است.

دویدن در بازیها معمولا به عنوان یک عامل هیجان انگیز و جذاب بکار نمیاید ولی بازیهای کمی از جمله Assassins Creed دویدن را تا حد ممکن لذتبخش کرده اند. مکانیزم دویدن این نسخه هم مانند نسخه قبلی است یعنی Ezio میتواند با سرعت از روی پشت بامها عبور کند, روی ستونهای بدود و یا از دیوارها بالا برود و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که او را به جهت ها و مکانهای درست راهنمایی کنید. شما میتوانید در طول بازی بصورت نامحدودی بدوید بدون اینکه Ezio خسته شود البته باید گفت که در مواقعی که در حال دویدن با سرعت زیاد هستید Ezio کوچکترین اهمیتی به سلامتی خود نمیدهد یعنی اگر با سرعت به لبه پشت بامی نزدیک شوید او از بالا به پایین پرت خواهد شد. البته در مواقعی که با سرعت معمولی در حال دویدن هستید Ezio از پایین افتادن خود جلوگیری میکند. موقعی که قلق دویدن در بازی بدستتان بیاید, دویدن به یکی از نقاط قوت و لذتبخش بازی تبدیل میشود. قابلیتی که شرکت یوبی سافت باید به آن افتخار کند.

مبارزات در بازی پیشرفت کرده اند و افراد میتواند از کمبوهای متنوعی استفاده کنند. موقعی که  با افراد دشمن درگیر میشوید(که معمولا هم اتفاق میافتد) سیستم ضد حمله(Counter Attack) نسخه قبلی را دوباره مشاهده میکنید- و باید گفت که به اندازه نسخه اول این سیستم راضی کننده است. البته اینبار نمیتوانید بر روی همه افراد از آن استفاده کنید و باید از تکنیکهای جدیدی که در بازی قرار داده شده است برای کشتن گاردهای مجهز و پیشرفته استفاده کنید. مثلا خلع سلاح کردن دشمنان و استفاده از سلاحهای متنوع آنها که تنوع کشتنها را بسیار بالا میبرد.
همچنین در این نسخه تیغه معروف مخفی که در نسخه قبلی فقط در یک دست Altair قرار داشت در این نسخه Ezio در هر دو دست خود این تیغه را دارد و میتواند بطور همزمان دو نفر را که نزدیک هم قرار دارند با این تیغه ها از بین ببرد.

assassinscreed_2Leonardo Da Vinci مخترع هم در اول بازی با ما دوست میشود و ما میتوانیم از اختراعات و وسایل او استفاده کنیم- مثلا ایده جالب ماشین پرنده که افرادی که هنوز بازی را بازی نکرده اند مطمئنا آن را در دموی E3 دیده اند.

تعداد زیادی اسلحه و آیتمهای مورد استفاده در جنگها به بازی اضافه شده اند مثلا آیتم بمب دودزا که در مواقع حساس میتواند به کمک شما بیاید و یا سیستم جدید آسیب دیدن اسلحه ها و زره شما که برای درست کردن آنها باید به آهنگری بروید.

Assassins Creed بازی بسیار طولانی و وسیع است. حتی اگر از ماموریتهای کناری طولانی صرفنظر کنید چیزی در حدود ۲۰ ساعت گیم پلی را پیش رو دارید. البته باید گفت که مطمئنا شما از ماموریتهای کناری صرفنظر نمیکنید زیرا پاداشها و آیتمهایی که در عوض انجام این ماموریتها گیر شما میایند بسیار با ارزش هستند.
در نسخه اول اگر یادتان باشد باید پرچم جمع میکردید که در این نسخه این پرچمها با پر جایگزین شده اند(۱۰۰ عدد). در بازی ۳۳۰ گنجینه مخفی شده است و از همه آنها زیباتر دخمه های درون بازی که به سبک بازی Prince Of Persia طراحی شده اند.
قابلیت مبارزات درون معابد قاتلان یکی دیگر از خصوصیات بازی است. البته به جز اولین مبارزه, انجام دادن بقیه آنها کاملا اختیاری است. ولی جوایزی که در مقابل انجام دادن این چلنجهای نسبتا سخت بدست میاورید ارزش انجام دادن آنها را دارد. بخصوص برای طرفداران قهرمان قبلی یعنی Altair.

ویلای عموی شما در شهر Monteriggioni واقع شده است. قرارگاهی که میتوانید در آن استراحت کنید و از خدمات و مغازه های مختلف آن استفاده کنید با انجام دادن این کارها میتوانید منبع درآمدی داشته باشید که خرج تعمیرات, آیتمهای جدید خدماتی که برای سلامتی شما انجام میشود و یا پول مورد نیاز برای رشوه دادن به مردم را بدست بیاورید.  شما میتوانید در بازی مقداری از پولهای خود را صرف بدست آوردن هنرهایی در بازی بکنید یا پازلهایی را که در بازی نهفته شده اند  حل کنید و قسمتی را به نام Truth در بازی باز کنید. البته بازی این کارها را به هیچ وجه به شما اتحمیل نمیکند و شما میتوانید به راحتی از خیال انجام دادن آنها بگذرید. این یکی از بزرگترین نقاط مثبت Assassins Creed 2 است. با اینکه داستان بازی کاملا خطی است ولی هر کسی بازی را به سبک خاصی انجام میدهد و هیچگونه حس اجبار در بازی به شما القا نمیشود.

این بازی پیچیده و زیبا ارائه ای بینظیر در میان بازیهای نسل حاضر داشت. شهرهای بازی را بدون شک میتوان ستاره پرفروغ این آسمان دانست. آنقدر جزییات درون شهرها وجود دارد که مطمئنا ساعتها فقط صرف گشت و گذار در شهرها و تماشای جزییات آنها میکنید. طراحی شخصیتهای بازی هم عالی کار شده است ولی بعضی مواقع مشکلات بسیار ریزی را در انیمیشنهای بازی میبینیم یا مشکل افت فریم ریت بازی در بعضی قسمتهای بازی(معمولا در نسخه PS3). اما هیچکدام از این اشتباهات سطحی نمیتواند لطمه ای به شاهکار یوبی سافت وارد کند و شما مطمئنا تحت تاثیر این شاهکار قرار خواهید گرفت.
صداگذاری هم در بازی از کیفیت بالایی برخوردار است. دیالوگهای بازی کاملا زیبا طراحی شده اند و صدای شخصیتها کاملا طبیعی و دارای احساس میباشد که باعث میشود بازی کاملا زنده بنظر بیاید.

عرضه تقریبا همزمان این بازی با بازی Call Of Duty : Modern Warfare 2 ریسک بسیار بزرگی از طرف شرکت یوبی سافت بود. MW2 قطعا بازی با کیفیت و بزرگی است بنابراین هرگونه ضعف یا مشکلاتی در بازی میتوانست بعد از عرضه این بازی ضربه بزرگی به فروش این بازی بزند و اشتباهاتی که در نسخه  اول بازی وجود داشت باعث میشد تا کوچکترین مشکلی در این نسخه مانند پتک بر سر یوبی سافت وارد شود. البته یوبی سافت همه این موارد را میدانست و با بهبود دادن بازی در بسیاری از موارد مانند داستان زیبای این نسخه, ارائه فوق العاده بازی و صد البته اکشن جذاب بازی این نگرانیها را از بین برد.
امسال با بازیهای بزرگی که آمده بودند تجربه بازیهای تکنفره عالی زیادی داشتیم که با عرضه این بازی توسط یوبی سافت, این شرکت تجربه عالی دیگری در اختیار ما قرار داد.

Click for the next screenshot
طبقه بندی:
بازی ماجراجویی،  بازی اکشن، 


Buy viagra online
سه شنبه 23 مرداد 1397 08:45 ق.ظ

Awesome content. Regards!
buy viagra online at where can i buy real viagra online pharmacies buy canadian viagra online buy viagra pay with paypal buy viagra for women viagra professional viagra generic online pharmacy sildenafil citrate to buy viagra
cialis professional samples
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:22 ق.ظ

Wow loads of fantastic advice.
generic cialis levitra generic cialis 20mg uk cialis manufacturer coupon sialis cialis 100 mg 30 tablet sialis cialis sale online cialis online napol non 5 mg cialis generici cialis italia gratis
Antoni
جمعه 15 تیر 1397 07:35 ق.ظ
Hey Ι know this is off topic but I was wondering іf ʏоu қneѡ
of any widgets Ӏ ϲould addd to my blog that automatically tweedt my neweѕt twitter
updates. Ι've been looking foг a plug-іn like thiѕ for quіte
some tіme and was hoping mаybe you woulⅾ һave s᧐mе experience ԝith
sometһing lіke this. Pⅼease ⅼet me know if yoս гun іnto anything.
I trᥙly enjoy reading your blog and І looҝ forward to
your neᴡ updates.
viagra Online Bestellen express
یکشنبه 27 خرداد 1397 03:30 ق.ظ
Wheen someone writеs an post he/she maibtains thе plan of a uѕеr in his/her mind hat how a user can understand it.
Therefore that's ᴡhy ths post is amazing.
Ꭲhanks!
zack
جمعه 25 خرداد 1397 02:30 ب.ظ
I'd like to thank you for tһe efforts ʏoս'ѵe puut іn pening tһis site.
I'm hoping tо view the sɑme hiցһ-grade content ƅy үou іn the future as ѡell.
In faϲt, your creative writing abilities
һas inspired me to ցet mʏ very own blog noѡ ;)
Cialis canada
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:56 ب.ظ

Seriously lots of useful info!
cialis dose 30mg we choice free trial of cialis cialis flussig cialis generico postepay cialis qualitat cialis professional yohimbe when will generic cialis be available are there generic cialis weblink price cialis cialis generika
eyelashes Growth
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 05:07 ق.ظ
It's ery effortless to find out any topic on web as
compared to textbooks, as I found this article att this web page.
Monica
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 06:36 ب.ظ
Great information. Lucky me I discovered your blog by chance (stumbleupon).
I have book marked itt for later!
Monica
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 06:36 ب.ظ
Great information. Lucky me I discovered your blog by chance (stumbleupon).
I have book marked itt for later!
Viagra vs viagra
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 10:42 ب.ظ

Thank you. Ample data!

buy viagra paypal safe place to buy viagra online uk where can i buy viagra pills safest place to buy viagra online best place to buy viagra online order viagra online uk where to buy viagra over the counter viagra cheap online uk buying viagra online forum can you buy viagra without prescriptions
depforce ayurvedic medicine
جمعه 31 فروردین 1397 07:57 ب.ظ
Grat article.
Hussin Ahmed
یکشنبه 26 فروردین 1397 10:58 ق.ظ
Hеllo colleagues, pleasant article ɑnd pleasant arguments commented at this plɑce, I am аctually enjoying
by these.
get roman reviews
جمعه 24 فروردین 1397 04:53 ق.ظ
Hey! Do yoᥙ use Twitter? I'd like tߋ follow yοu іf that would be ok.

I'm undоubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.
buy viagra super active cheap
پنجشنبه 23 فروردین 1397 01:05 ب.ظ
I savor, result in I fouund exaϲtly whɑt I was taқing a looк for.
You hаve endeⅾ my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Hаve a nice day.
Bye
viagra super active cheap
پنجشنبه 23 فروردین 1397 09:43 ق.ظ
Yοur meаns of explaining everything in thіs piece of writing іs
actuaⅼly nice, all be capable ⲟf simply
ƅe aware of it, Thanks a lot.
Cialis pills
شنبه 18 فروردین 1397 11:27 ب.ظ

Incredible quite a lot of good tips.
american pharmacy cialis cialis 5mg cialis alternative cialis for sale in europa cuanto cuesta cialis yaho how to buy cialis online usa generic cialis levitra cialis tablets buy cialis sample pack cialis 5 effetti collaterali
Johnson Aly
شنبه 11 فروردین 1397 11:06 ق.ظ
Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your web site is
great, let alone the content!
Viagra discount coupon
جمعه 10 فروردین 1397 02:19 ب.ظ
This is very interesting, Уou're ɑ very skilled blogger.

I'ѵe joined үour rss feed and ⅼook forward to seeking mօre
of your magnificent post. Αlso, I've shared youг web site in mʏ social networks!
mezo
دوشنبه 6 فروردین 1397 09:56 ب.ظ
It's great thatt yοu are getting ideas fгom tһis paragraph as welⅼ as frоm our discussion maԁe at thiѕ time.
Cialis prices
جمعه 3 فروردین 1397 02:04 ق.ظ

Truly lots of awesome facts.
we like it safe cheap cialis cialis savings card cialis farmacias guadalajara tadalafilo cialis pills price each when will generic cialis be available when will generic cialis be available cialis qualitat cheap cialis cialis qualitat
cannabis
پنجشنبه 3 اسفند 1396 06:26 ب.ظ
Thanks for finally talking about >بازی - بازی Assassins Creed 2 <Loved it!
clash royale cheat
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:13 ب.ظ
خیلی باحال! برخی از نکات بسیار معتبر! من قدردانی می کنم که شما این مقاله را بنویسید و همچنین بقیه مطالب را بخوانید
وب سایت واقعا خوب است
imvu hacks
پنجشنبه 9 آذر 1396 10:49 ب.ظ
پس از خواندن این مطلب، اعتقاد داشتم این بسیار آموزنده است. از شما قدردانی میکنم
با گذشت زمان و تلاش برای قرار دادن این مقاله آموزنده با هم.

من یکبار دیگر خودم را صرف مقدار زیاد می کنم
زمان خواندن و ارسال نظرات. اما همینطور بود
هنوز ارزشش را دارد
std testing near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 04:34 ق.ظ
من واقعا از طراحی و طرح وب سایت شما لذت می برم.
این بسیار آسان است بر روی چشم که باعث می شود
برای من خیلی جذاب تر از این است که اینجا بیایم و بیشتر بپردازم
غالبا. آیا شما یک توسعه دهنده را استخدام کردید تا تم خود را ایجاد کنید؟

کار برجسته
chaturbate token hack generator
دوشنبه 13 شهریور 1396 08:51 ب.ظ
این واقعا یک بخش خوب و مفیدی از اطلاعات است. من خوشحالم که شما این اطلاعات مفید را با ما به اشتراک گذاشتهاید.
لطفا ما را به این موضوع آگاه کن با تشکر از شما برای به اشتراک گذاری.
elnablong.hatenablog.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:29 ق.ظ
Hey There. I discovered your weblog the use of msn. This is an extremely neatly written article.
I will make sure to bookmark it and return to read extra of your
helpful information. Thanks for the post. I will definitely comeback.
How do you prevent Achilles tendonitis?
شنبه 14 مرداد 1396 10:32 ق.ظ
I don't even understand how I finished up right here, however
I believed this post was once good. I do not know who you're however definitely you are going to
a famous blogger if you happen to aren't already. Cheers!
Astrid
جمعه 16 تیر 1396 07:15 ب.ظ
Very good info. Lucky me I ran across your site by accident (stumbleupon).
I have bookmarked it for later!
home std test kit
جمعه 2 تیر 1396 05:06 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی
که صدایی دلنشین ابتدا آیا نه نشستن خوب با من
پس از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع موفق به من مؤمن متاسفانه
فقط برای کوتاه در حالی که. من با این
حال کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات
و شما خواهد را سادگی به پر کسانی که معافیت.
در این رویداد شما که می توانید انجام من می مطمئنا
تا پایان در گم.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 02:41 ب.ظ
Thankfulness to my father who shared with me on the topic of this web site, this weblog is
in fact awesome.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
نظرسنجی
  شما چه نوع سبک بازی دوست دارید
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها